Ultrazvuk abdomena predstavlja nezaobilazni metod u dijagnostici organa gastrointestinalnog i genitourinarnog trakta. Ovim pregledom prikazuje se struktura različitih organa trbušne duplje: jetre, žučne kese, pankreasa, slezine, bubrega, nadbubrežnih žlezdi, mokraćne bešike, prostate, jajnika, velikih krvnih sudova abdomena , eventualno prisustvo limfnih nodusa, slobodne tečnosti ili tečnih kolekcija. Ultrazvučnim pregledo se mogu uočiti i pojedine promene želuca, debelog ili tankog creva.
Štitna žlezda (štitnjača, tiroidna žlezda) je jedna od najvećih endokrinih žlezda u našem telu. Štitnjača je smeštena u vratu, ispod štitne hrskavice (Adamova jabučica) na približno istom nivou kao i prstenasta hrskavica. Štitna žlezda je u obliku leptira i sastoji se uglavnom od sfernih kesa koje se zovu folikule, čiji zidovi proizvode dva važna hormona: trijodtironin (T3) i tiroksin (T4), opšte poznati kao hormoni štitne žlezde (TH). T3 i T4 su sintetizovani od joda i od tirozina.
Mala karlica se nalazi u donjem delu stomaka i čine je materica sa jajnicima i jajovodima ili prostata kod muškaraca sa semenim kesicama, bešika sa ureterima i uretrom, debelo crevo i lokomotorni aparat. Ultrazvuk male karlice je precizna savremena metoda kojom se dijagnostikuje veliki broj bolesti ove regije.
EKG (elektrokardiogram) se koristi u monitoringu rada srca. Posebne ćelije u srcu proizvode električne impulse koji dovode do kontrakcija srćanog mišića. Elektrokardiogram (EKG) beleži ove signale dok putuju kroz srce. EKG je neinvazivan, bezbolan pregled, čije su rezultati dostupni odmah. Koristi se tokom sistematskih pregleda, kada se želi dobiti uvid u stanje srca iako ne postoji problem, kao prilikom postojanja indikacije – za praćenje poremećaja ritma (aritmije), u slučajevima bola u predelu grudnog koša (sumnje na koronarnu bolest ili srčani udar), kod strukturalnih problema srca, za praćenje stanja nakon određenih srčanih problema, kao i praćenja uspeha medikamentozne ili hirurške terapije.